Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Dodane przez Ajar w Aktualności | 0 komentarz(y)

Stowarzyszenie Wykładowców i Instruktorów Szkolenia Kierowców z siedzibą w Gorzowie Wlkp. powstało w 1994 r. Tak więc, 4 września 2014r. będzie obchodziło 20-lecie działalności. Organizacja powstała na fali protestu wobec wielu nieprawidłowości, jakie miały miejsce w byłym ośrodku egzaminowania jako agendy urzędu wojewódzkiego. Wówczas też głównym celem jego działania była, obrona praw osób zajmujących się szkoleniem kierowców. Pierwsze lata – inicjatorzy Stowarzyszenia oceniają jako trudne, ale w miarę upływu czasu zdecydowanie zmieniły się nasze potrzeby i zainteresowania. Kwestie różnych sporów oraz nieprawidłowości, a także niewłaściwego traktowania petentów zakończono z chwilą powstania WORD w 1998 r. Wówczas członkowie Stowarzyszenia postanowili zmienić swój styl i zasady działania. Postawili na integrację środowiska osób zajmujących się szkoleniem i egzaminowaniem kierowców oraz daleko idącą współpracę z ośrodkiem egzaminowania, ta ostatnia – jak to oceniają – nie zawsze jest łatwa. Od kilku lat wspólnie z WORD organizują podsumowania roku szkoleniowego, na które są zapraszani kierownicy szkół jazdy, osiągających wyróżniające wyniki w procesie szkolenia i w egzaminowaniu. Z reguły jest to około 50 osób. Spotkanie jest zawsze uroczyste połączone z poczęstunkiem oraz wyróżnieniami w postaci upominków, pucharów, dyplomów. Jest dyskusja, dobre rady na kolejny rok. Dwa razy w roku organizują imprezy integracyjne dla wszystkich instruktorów i ich rodzin (nie tylko członków Stowarzyszenia). Według stanu na dzień dzisiejszy odnotowują 63 członków. Są jednym z największych stowarzyszeń w Polsce i inspirująco aktywnym w swej działalności. Jest członkiem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców

 Jacek Pomorski

Prezes – instruktor nauki jazdy od 23 lat. Przygodę z nauka jazdy rozpoczął w 1989 r. Przez pięć lat pracował jako instruktor w jednej z gorzowskich szkół jazdy po czym w 1994 r. otworzył  ze wspólnikiem prywatny OSK, który działał do 1998 r.
W styczniu 1999 r. rozpoczął indywidualną działalność pod nazwa OSK „Jacek Pomorski”.  Przez ostatnie 11 lat zajmował pierwsze miejsce w rankingu szkół kierowców Województwa Lubuskiego. Jest najbardziej aktywnym członkiem Stowarzyszenia. Od Trzech kadencji pełni funkcje skarbnika. Był wielokrotnym delegatem na ZDS. Jako pierwszy w Gorzowie prowadzi szkolenie dla osób niepełnosprawnych, a od 2010r prowadzi kursy na maszyny budowlane. Za swoje zasługi w pracy zawodowej i społecznej był wielokrotnie  wyróżniany oraz  uhonorowany :

Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę RP oraz Złotą Odznaką Zasłużony dla PFSSK

 

 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze