Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Viewing posts from: July 2018

Szanowni Państwo, kierownicy OSK, wykładowcy i instruktorzy nauki jazdy w Polsce!

Dodane przez admin w Aktualności, Slider | 0 komentarz(y)

13.07.18

Chcemy wspólnie z całym środowiskiem szkoleniowym Polski proklamować dzień 7 sierpnia DNIEM INSTRUKTORA NAUKI JAZDY (tego dnia roku 2014 zawód instruktora nauki jazdy został wpisany do wykazu zawodów). Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców podjęła już proceduralne starania. Zwróciliśmy się do Senatu RP o ustanowienie tego dnia naszym świętem na terytorium Polski.

Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2018 – Piła 22-23 czerwca 2018

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

13.07.18

 

W dniach 22-23 czerwca br. w Pile odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2018 zorganizowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Szkół Kierowców oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Ośrodków Szkół Kierowców w Pile.

                                       

Konkurs poprzedzony był uroczystościami poświęconym 20-leciu zawiązania się pilskiego stowarzyszenia. Przed uroczystą kolacją przedstawiciele władz państwowych i samorządowych odznaczyli najaktywniejszych członków tego stowarzyszenia odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Prezes PFSSK Pan Krzysztof Bandos wręczył złote i srebrne Honorowe Odznaki federacji.

Prezes SIiOSK otrzymał od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz instytucji współpracujących z pilskim stowarzyszeniem a także delegacji stowarzyszeń zrzeszonych w federacji gratulacje i życzenia dalszych wielu lat trafionych przedsięwzięć dążących do wprowadzania nowych rozwiązań w szkoleniu przyszłych pokoleń kierowców.

Cała połączona impreza przebiegała w miłej, sympatycznej atmosferze i była okazją do wymiany poglądów oraz różnic zdań w kwestii metod szkolenia i w zależności od regionu.

Konkurs Instruktor Roku 2018 składał się z 5 konkurencji, w których kolejne miejsca zajęli następujący zwodnicy:

KONKURENCJA  „ Przepisy  ruchu  drogowego”

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 1 50
2 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 2 47
3 Jarosław  Kliś Katowice 3 45
4 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 4 44
5 Paweł  Łagoda Białystok 5 43
6 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 6 42
7 Karol  Waluśkiewicz Kraków 7 41
8 Marcin  Kunda Gdynia 8 40
9 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 9 39
10 Dariusz  Leszczyński Gdynia 10 38
11 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 11 37
12 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 12 36
13 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 13 35
14 Ireneusz  Tausz Piła 14 34
15 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 15 33
16 Przemysław  Łyczak Poznań 16 32
17 Sebastian  Wróblewski Kraków 17 31
18 Michał  Zawadzki Skierniewice 18 30
19 Jan  Członkowski Poznań 19 29
20 Adam  Wysocki Warszawa 20 28
21 Artur  Cichacki Bydgoszcz 21 27
22 Henryk  Świdkowski Gdynia 22 26
23 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 23 25
24 Grzegorz  Szaumkesel Piła 24 24
25 Szymon  Sobańda Szczecin 25 23
26 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 26 22
27 Łukasz  Klepadło Białystok 27 21
28 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 28 20
29 Jarosław  Błachnio Warszawa 29 19
30 Jakub  Gregorowicz Szczecin 30 18

KONKURENCJA  „ Pierwsza  Pomoc”

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 1 50
2 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 2 47
3 Jarosław  Kliś Katowice 3 45
4 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 4 44
5 Paweł  Łagoda Białystok 5 43
6 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 6 42
7 Karol  Waluśkiewicz Kraków 7 41
8 Marcin  Kunda Gdynia 8 40
9 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 9 39
10 Dariusz  Leszczyński Gdynia 10 38
11 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 11 37
12 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 12 36
13 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 13 35
14 Ireneusz  Tausz Piła 14 34
15 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 15 33
16 Przemysław  Łyczak Poznań 16 32
17 Sebastian  Wróblewski Kraków 17 31
18 Michał  Zawadzki Skierniewice 18 30
19 Jan  Członkowski Poznań 19 29
20 Adam  Wysocki Warszawa 20 28
21 Artur  Cichacki Bydgoszcz 21 27
22 Henryk  Świdkowski Gdynia 22 26
23 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 23 25
24 Grzegorz  Szaumkesel Piła 24 24
25 Szymon  Sobańda Szczecin 25 23
26 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 26 22
27 Łukasz  Klepadło Białystok 27 21
28 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 28 20
29 Jarosław  Błachnio Warszawa 29 19
30 Jakub  Gregorowicz Szczecin 30 18

KONKURENCJA  „ Troleje”

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Marcin  Kunda Gdynia 1 50
2 Karol  Waluśkiewicz Kraków 2 47
3 Jarosław  Kliś Katowice 3 45
4 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 4 44
5 Ireneusz  Tausz Piła 5 43
6 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 6 42
7 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 7 41
8 Przemysław  Łyczak Poznań 8 40
9 Artur  Cichacki Bydgoszcz 9 39
10 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 10 38
11 Adam  Wysocki Warszawa 11 37
12 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 12 36
13 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 13 35
14 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 14 34
15 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 15 33
16 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 16 32
17 Jan  Członkowski Poznań 17 31
18 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 18 30
19 Jakub  Gregorowicz Szczecin 19 29
20 Dariusz  Leszczyński Gdynia 20 28
21 Michał  Zawadzki Skierniewice 21 27
22 Paweł  Łagoda Białystok 22 26
23 Sebastian  Wróblewski Kraków 23 25
24 Grzegorz  Szaumkesel Piła 24 24
25 Szymon  Sobańda Szczecin 25 23
26 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 26 22
27 Henryk  Świdkowski Gdynia 27 21
28 Łukasz  Klepadło Białystok 28 20
29 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 29 19
30 Jarosław  Błachnio Warszawa 30 18

KONKURENCJA  „Stabilność  Stewarda ”

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 1 50
2 Ireneusz  Tausz Piła 2 47
3 Henryk  Świdkowski Gdynia 3 45
4 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 4 44
5 Jarosław  Kliś Katowice 5 43
6 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 6 42
7 Łukasz  Klepadło Białystok 7 41
8 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 8 40
9 Michał  Zawadzki Skierniewice 9 39
10 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 10 38
11 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 11 37
12 Sebastian  Wróblewski Kraków 12 36
13 Jan  Członkowski Poznań 13 35
14 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 14 34
15 Karol  Waluśkiewicz Kraków 15 33
16 Adam  Wysocki Warszawa 16 32
17 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 17 31
18 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 18 30
19 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 19 29
20 Artur  Cichacki Bydgoszcz 20 28
21 Dariusz  Leszczyński Gdynia 21 27
22 Przemysław  Łyczak Poznań 22 26
23 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 23 25
24 Grzegorz  Szaumkesel Piła 24 24
25 Paweł  Łagoda Białystok 25 23
26 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 26 22
27 Jarosław  Błachnio Warszawa 27 21
28 Marcin  Kunda Gdynia 28 20
29 Szymon  Sobańda Szczecin 29 19
30 Jakub  Gregorowicz Szczecin 30 18

KONKURENCJA  „Próba  Sir  Lancelota ”

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 1 50
2 Jarosław  Kliś Katowice 2 47
3 Marcin  Kunda Gdynia 3 45
4 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 4 44
5 Łukasz  Klepadło Białystok 5 43
6 Ireneusz  Tausz Piła 6 42
7 Sebastian  Wróblewski Kraków 7 41
8 Grzegorz  Szaumkesel Piła 8 40
9 Karol  Waluśkiewicz Kraków 9 39
10 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 10 38
11 Szymon  Sobańda Szczecin 11 37
12 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 12 36
13 Dariusz  Leszczyński Gdynia 13 35
14 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 14 34
15 Jakub  Gregorowicz Szczecin 15 33
16 Henryk  Świdkowski Gdynia 16 32
17 Artur  Cichacki Bydgoszcz 17 31
18 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 18 30
19 Jarosław  Błachnio Warszawa 19 29
20 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 20 28
21 Paweł  Łagoda Białystok 21 27
22 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 22 26
23 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 23 25
24 Jan  Członkowski Poznań 24 24
25 Michał  Zawadzki Skierniewice 25 23
26 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 26 22
27 Przemysław  Łyczak Poznań 27 21
28 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 28 20
29 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 29 19
30 Adam  Wysocki Warszawa 30 18

Po podsumowaniu punktacji z poszczególnych konkurencji wyniki klasyfikacji generalnej konkursu przedstawiają się następująco:

Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Jarosław  Kliś Katowice 1 225
2 Zbigniew  Hyży Piotrków  Tryb. 2 216
3 Mariusz  Grzelak OIGOSK  Koszalin 3 206
4 Arkadiusz  Białobrodzki Szczecin 4 204
5 Karol  Waluśkiewicz Kraków 5 201
6 Ireneusz  Tausz Piła 6 200
7 Marcin  Kunda Gdynia 7 195
8 Robert  Stanisławski OIGOSK  Koszalin 8 190
9 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 9 185
10 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 10 174
11 Dariusz  Leszczyński Gdynia 11 166
12 Sebastian  Wróblewski Kraków 12 164
13 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 13 163
14 Mariusz  Pierzynka Wałbrzych 14 163
15 Paweł  Łagoda Białystok 15 162
16 Artur  Cichacki Bydgoszcz 16 152
17 Przemysław  Łyczak Poznań 17 151
18 Henryk  Świdkowski Gdynia 18 150
19 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 19 149
20 Michał  Zawadzki Skierniewice 20 149
21 Jan  Członkowski Poznań 21 148
22 Łukasz  Klepadło Białystok 22 146
23 Łukasz  Krużewski Bydgoszcz 23 145
24 Adam  Wysocki Warszawa 24 143
25 Grzegorz  Szaumkesel Piła 25 136
26 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 26 133
27 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 27 132
28 Szymon  Sobańda Szczecin 28 125
29 Jakub  Gregorowicz Szczecin 29 116
30 Jarosław  Błachnio Warszawa 30 106

Najlepsza  Instruktorka

Lp.
1 Natalia  Sobolewska Bydgoszcz 1 185
2 Anna  Kowalska-Kliś Katowice 2 174
3 Katarzyna  Bryk Piotrków  Tryb. 3 163
4 Ewa  Zakrzewska Skierniewice 4 149
5 Agnieszka  Pierzynka Wałbrzych 5 133
6 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 6 132
Najlepszy  Instruktor  „SENIOR”
Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Ireneusz  Tausz Piła 1 200
2 Jan  Członkowski Poznań 2 148
3 Jarosław  Błachnio Warszawa 3 106
Najlepszy  Instruktor  „JUNIOR”
Lp. Imię  i  nazwisko Region Miejsce Punkty
1 Artur  Cichacki Bydgoszcz 1 152
2 Małgorzata  Tyrakowska Szczecin 2 132
3 Szymon  Sobańda Szczecin 3 125

Po XX Zjeździe Delegatów Stowarzyszeń PFSSK, który odbył się w dniu 7 kwietnia 2018 r. w Łowiczu

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

13.07.18

Od 2 miesięcy działają nowe władze Federacji. W tym czasie Zarząd podjął następujące prace:

-nad organizacją obchodów 20-lecia powstania PFSSK;

-nad ustanowieniem Dnia Instruktora Nauki Jazdy na terytorium RP;

-nad wykonaniem sztandaru Federacji;

-nad skierowaniem do odpowiednich organów wniosków o odznaczenia państwowe i resortowe dla zasłużonych członków Regionalnych Stowarzyszeń

-wspierające przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu Instruktor Roku 2018 w Pile

-nad wprowadzeniem zmian danych władz Federacji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Przedstawiciele władz brali również udział:

– w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kierowców na Jasną Górę(12.05.18)

-w obchodach 20-lecia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie i w Białymstoku;

-w Kongresie Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2018 w Warszawie;

Zarząd PFSSK, po raz kolejny, objął patronatem Praski Konkurs Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „ Pięć złotych minut”(finał 18.05.18)

XX Zjazd Delegatów Stowarzyszeń Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców – Łowicz 7 kwietnia 2018

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

13.07.18

 

7 kwietnia 2018 w Łowiczu odbył się Sprawozdawczo Wyborczy Zjazd Delegatów  Regionalnych Stowarzyszeń zrzeszonych w Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.

W zjeździe udział wziął gość honorowy, Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury Pan Bogdan Oleksiak, który w swoim wystąpieniu poruszył postępy prac i ustaleń Zespołu Doradczego przy Ministrze Infrastruktury powstałemu do celów konsultacji proponowanych zmian w systemie szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców.

Dotychczasowy Prezes PFSSK Pan Krzysztof Bandos po powitaniu gości oraz delegatów, podziękował za wkład włożony w pracę społeczną w Federacji i regionalnych stowarzyszeniach członkom,  którzy zakończyli działalność i przeszli na emeryturę. Wręczył im w imieniu Zarządu pożegnalne upominki.

Po przyjęciu porządku obrad dalsza część obrad poświęcona była sprawozdaniom poszczególnych organów władz federacji, dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami i udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi i władzom.

,

Następnym punktem obrad było zgłaszanie kandydatur do poszczególnych szczebli władz PFSSK na kadencję 2018-2022. Po wyborach władze te ukonstytuowały się i przedstawiono ich składy z podziałem na funkcje.

Dalsza część obrad poświęcona była wnioskom zgłoszonym przez Delegatów i Zarząd:

-Zarząd SIiOSK w Pile zgłosił wniosek o obniżenie składek członkowskich dla stowarzyszeń liczących poniżej 20 członków

– Górnośląskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia zgłosiło dwa wnioski:

  1. o organizowanie cyklicznych corocznych ogólnopolskich zlotów motocyklowych instruktorów i egzaminatorów, zaproponowano datę 14-15 września na zakończenie sezonu motocyklowego
  2. o wprowadzenie do porządku obrad zobowiązania Zarządu do podjęcia działań dotyczących zmiany wymogów technicznych pojazdów do szkolenia kandydatów na kierowców kat: „C” i „CE”.

Przedstawiciel tego Stowarzyszenia wniósł postulat o wystąpienie do Ministerstwa Infrastruktury o uwzględnienie w regulaminie egzaminu praktycznego w zakresie prawa jazdy kat: „A” (motocykle) wpływu warunków atmosferycznych na możliwość bezpiecznego wykonania niektórych elementów egzaminu, głównie zadań egzaminacyjnych- ominięcie przeszkody i slalom szybki.

Prezes Krzysztof Bandos przedstawił dwa projekty sztandaru federacji.

Prezes SIiOSK Piła, organizator zagranicznej wycieczki członków federacji i tegorocznego konkursu Instruktor Roku 2018 Pan Krzysztof Skałecki omówił stan przygotowań do obu imprez.

Prezes SOSK Warszawa Pan Jan Szumiał omówił stan przygotowań do obchodów 20-lecia PFSSK oraz etapie na jakim znajdują się starania ustanowienia  Święta-Dnia Instruktora Nauki Jazdy.

 

Jan Szumiał

 

 

Wycieczka – Rumunia Maramuresz – Transylwania – 18.08-24.08.2018

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

12.07.18
Wycieczka – Rumunia
Maramuresz-Transylwania

I dzień – 18.08.2018 dla osób z innych regionów Polski

Przyjazd do Pszczyny na nocleg w hotelu Globus (koszt 50-zł/os).

  

II dzień- 19.08.2018 – Maramuresz

Wcześnie rano- ok 6.15 śniadanie dla wszystkich uczestników wycieczki, ok 7.00 wyjazd z Polski , na trasie możliwość degustacji win tokajskich ( koszt 10 Euro/os|), w Rumunii krótkie zwiedzanie miasta Satu Mare – Katedra, Pałac Biskupi, malownicze kamienice przy głównym placu, największy w mieście kościół reformowany. Zakwaterowanie w hotelu w Sygiecie Marmaroskim lub okolicach obiadokolacja i nocleg.

III dzień- 20.08.2018 – Maramuresz -Dolina Izy-drewniane cerkwie UNESCO

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie miejscowości Sapanta znanej z tzw „Wesołego Cmentarza”, następnie do
Sygietu Marmaroskiego  ( Muzeum Ofiar Komunizmu). Dalsza podróż Doliną rzeki Izy  – wioski i domy ze słynnymi drewnianymi bramami, zwiedzanie zespoły klasztornego w Barsanie z najwyższym drewnianym kościołem wMaramuresz . Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kluż.

IV dzień –  21.08.2018 -Transylwania -Kluż , Turda, Alba Lulia

Śniadanie, zwiedzanie Kluż stolicy Siedmiogrodu – pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą największych w Europie kopalni soli lub opcjonalnie Alba Iulia ,Rumuńską. Przejazd do Turdy – zwiedzanie jednej z najstarszych i zwiedzanie twierdzy Alba Karolina, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Sybina.

V dzień – 22.08.2018 -Transylwania – zamek Drakuli, Braszów, Rasnov

Śniadanie, wcześnie rano przejazd do Bran , zwiedzanie Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Dalsza podróż do Rasnova – dawny zamek krzyżacki na skalnym wzgórzu- z zewnątrz oraz dalej do Braszowa – rynek wraz z Ratuszem, cerkiew prawosławna, cerkiew Św. Mikołaja, mury miejskie, kościół św. Bartłomieja, Czarny Kościółwejście na wieżę),. Przejazd do wioski Prejmer – najpiękniejszy saski kościół obronny – obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg w okolice Sibiu .

VI dzień- 23.08.2018 – Transylwania – Sybin , Hunedoara

Śniadanie, zwiedzanie Sibiu , w programie m.in. starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz,
Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławną Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy wraz z urokliwą zabudową Starego Miasta zwanego Czerwonym Miastem. Następnie przejazd na zwiedzanie średniowiecznego zamku w Hunedoara uważanego za najpiękniejszy w Transylwanii . Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Oradei . Obiadokolacja , nocleg, wieczorny spacer po secesyjnej Starówce.

VII dzień –  24.08.2018 – Oradea- szkoła jazdy – powrót do Polski

Śniadanie, zwiedzanie jednej ze szkół jazdy w Oradei . Wyjazd do Polski. Na trasie w Polsce obiadokolacja w okolicach Zakopanego. powrót do Pszczyny późnym wieczorem. zakończenie imprezy. dla chętnych za dopłatą 50 zł/os możliwość noclegu w hotelu Globus w Pszczynie.


CENA = 1.300 – zł/os  – grupa 35 osób
CENA = 1.200 – zł/os  – grupa 40 osób

 

Cena obejmuje :

  • przejazd autokarem LUX
  • 6 noclegów w hotelach 3 * i 2 * w pokojach 2 i na życzenie 3-os z łazienkami
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji + 1 obiadokolacja w drodze powrotnej w Polsce
  • ubezpieczenie Gothaer : NNW (do 10 000 zł) i KL (do 40 000 zł)
  • opiekę pilota na cała trasę

Cena nie obejmuje :

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników ok. 150 lei /os
  • opcjonalnych noclegów w hotelu Globus przed wyjazdem i po przyjeździe z Rumunii
  • degustacji win w Tokaju – koszt ok 10 Euro/os

  


 

Wszelkie dodatkowe informacje w sprawie planowanej wycieczki można uzyskać kontaktując się z Krzysztofem Skałeckim tel. kom. 691 057 299

Informację o wpłacie proszę zgłaszać do Krzysztofa Skałeckiego

na adres e-mail: skala622@o2.pl

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Konto bankowe

PKO SA     70 1240 4142 1111 0000 4823 1253


Zgłoszenia z podaniem danych (imię, nazwisko, telefony kontaktowe, adres, e-mail) prosimy przesyłać na adres mailowy Polan Travel Bielsko-Biała :

  biuropodrozy@polan-travel.com.pl

tel. 33 81 19 550   lub faxem na numer   33 81 19 552

www.polan-travel.com.pl 

XVIII Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2017 w Łodzi rozstrzygnięty

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

12.07.18

W dniach 23-24 czerwca br. w Łodzi odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2017 zorganizowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Szkół Kierowców i Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców AUTOS w Łodzi.

     

Konkurs połączony był z obchodami z 25-lecia Stowarzyszenia w Łodzi. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i federacyjne najaktywniejszym członkom łódzkiego stowarzyszenia. Na ręce Prezesa Krzysztofa Kołodziejczaka przedstawiciele władz regionalnych i innych stowarzyszeń złożyli gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych owocnych lat działań na rzecz edukacji i poprawy  bezpieczeństwa na polskich drogach.

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej:

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej:
reprezentanci ŁODZI: Bartosz Krajewski i Kajetan Kołodziejczak
INSTRUKTORKA ROKU 2017
 Anna Kowalska-Kliś (Katowice)
INSTRUKTOR-SENIOR
 Stanisław Święcicki (Wrocław)
INSTURKTOR JUNIOR
Paweł Szczerbik (Szczecin)
I. miejsce w konkurencji K-1 (test wiedzy)
Elżbieta Mularska (Skierniewice)
I miejsce w konkurencji K-2 (próba Stewarda)
Tomasz Zimnoch (Białystok)
I miejsce w konkurencji K-3 (hamowanie)
Tomasz Pośledni (Wrocław)
I miejsce w konkurencji K-4 (parkowanie równoległe) –
Zbigniew Hyży (Piotrków Trybunalski)
I miejsce w konkurencji K-5 (slalom)
 Adam Pańczyk (Łódź)

Na zakończenie Konkursu Instruktor Roku Łódź 2017 odbył się pokaz ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej

XVII Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2016 “Stawiamy na profesjonalizm” w Warszawie

Dodane przez admin w Aktualności | 0 komentarz(y)

12.07.18

Relacja z przebiegu XVII Ogólnopolskiego Konkursu Instruktor Roku 2016 „Stawiamy na profesjonalizm”

Tegoroczna edycja Konkursu Instruktor Roku 2016, której współorganizatorami były PFSSK i SOSK Warszawa rozegrana została w dniach 16 września w miejscu zakwaterowania zawodników  w Babicach Starych (część teoretyczna) i 17 września w Warszawie na terenie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 ( część praktyczna).

W konkursie udział wzięło  30 zawodników reprezentujących regionalne Stowarzyszenia Szkół Kierowców z całej Polski oraz 2 zawodników niezrzeszonych, w tym: 4 zawodniczki i 1 małżeństwo.

Średnia wieku zawodników wyniosła 36 lat(najstarszy zawodnik – 58 lat, najmłodszy – 25 lat).

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy pisali test wielokrotnego wyboru ze znajomości przepisów ruchu drogowego przygotowany przez WORD Warszawa. Po teście zawodnicy obserwowali pokaz BLS-AED (resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego) przeprowadzonym wg wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji a przygotowującym ich do dodatkowej konkurencji konkursu. Po pokazie chętni mieli możliwość przećwiczenia czynności składających się na właściwy przebieg interwencji świadka zdarzenia, które należy wykonać u poszkodowanego nieprzytomnego zarówno oddychającego jak i bez wyczuwalnego oddechu.

Pierwszy dzień zawodów zakończył się kolacją integracyjną dla zawodników i zaproszonych gości ufundowaną przez  Prezydenta Toyota Motor Poland Pana Jacka Pawlaka, podczas której przedstawiciele z różnych regionów Polski rozmawiali na tematy nurtujące środowisko i dzielili się swoimi doświadczeniami.

 

W drugim dniu konkursu przeprowadzone zostały konkurencje praktyczne:

– jazda na trolejach

– próba stewarda

-próba Ser Lancelota, która ze względu na silny wiatr została przerwana i zastąpiona konkurencją – szybki slalom

Sędziami w tych konkurencjach byli przedstawiciele Wydziału ds. BRD z WORD Warszawa

Pojazdy do przeprowadzenia tych konkurencji użyczył Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Pan Dariusz Marek Szczygielski.

– pierwsza pomoc w wypadku z motocyklistą

– oraz jako konkurencja dodatkowa: resuscytacja krążeniowo-oddechowa z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Obsługę i sędziowanie w tych konkurencjach prowadzili ratownicy medyczni i strażacy z Fundacji Prometeusz.

Po ukończeniu zawodów, w czasie podliczania punktacji przez sędziów, Pan Jacek Szyzdek Prezes Fundacji poprowadził pokaz prawidłowo przeprowadzonych interwencji w sytuacjach zaaranżowanych w obu stacjach oraz omówił błędy najczęściej popełniane przez zawodników.

Największa  liczba  punktów zdobytych przez zawodników w 5 konkurencjach(łącznie z testem)  to 216 i najmniejsza 133 punkty.

Średnia liczba punków wyniosła 167 punktów.

Zawodnicy i goście w czasie trwania konkursu mogli  przekonać się jakie siły fizyczne działają na człowieka podczas dachowania samochodu i zderzenia na symulatorach tych zdarzeń udostępnionych przez Instytut Transportu Samochodowego. Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego zademonstrował symulator jazdy jednośladem.

Serwis kawowy ufundował  WORD Warszawa.

Posiłek obiadowy w stylu włoskim ufundowany przez SOSK Warszawa serwowała Restauracja „Pausa Włoska” z ul. Ząbkowskiej na Pradze Północ.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze a rywalizację uczestników cechowała wzajemna życzliwość. Osoby, które w sposób bezbłędny wykonywały zadania praktyczne na poszczególnych stacjach, otrzymywały brawa od członków swojej grupy(zawodnicy podzieleni byli na cztery grupy startowe).

 

Przeprowadzenie wszystkich praktycznych konkurencji było możliwe dzięki gościnności Prezesa Automobilklubu Polski.

 

Puchary i medale ufundowali:

Prezydent m. st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik

Prezydent Toyota Poland Pan Jacek Pawlak

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Pan Dariusz Marek Szczygielski

Prezes Automobilklubu Polski Pan Romuald Chałas

Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego Pan Marcin Ślęzak

Prezes Energy Gaz Polska Pani Małgorzata Nizińska- Zatchij

Dyrektor Toyota Marki Pan Jacek Cygan

Prezes Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców Pan Dariusz Chyćko

Redaktor Naczelna Tygodnika Prawo drogowe News Pani Jolanta Michasiewicz

Rzecznik Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy Pan Tomasz Matuszewski

Honorowy Prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców Pan Janusz Ujma

Prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców Pan Krzysztof Bandos

Prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie Pan Jan Szumiał

 

 

Nagrody ufundowali:

Toyota Motor Poland Prezydent Pan Jacek Pawlak

Energy Gaz Polska Prezes Pani Małgorzata Nizińska- Zatchij

Grupa „ IMAGE” Prezes Pan Witold Wiśniewski

ATC Gostyń Dyrektor Pan Wojciech Kaczmarek

Wydawnictwo „LIWONA” Prezes Pan Zbigniew Papuga

E- kierowca Prezes Pan Krzysztof Giżycki

SPH Credo Prezes Pan Jacek Bogusławski

Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców Prezes Pan Krzysztof Szymański

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców Prezes Pan Roman Stencel

„Auto –Prima” Dyrektor Pan Józef Kowalski

Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie Prezes Pan Jan Szumiał

Pomoc przy tworzeniu materiałów promujących konkurs ( program, zaproszenia, dyplomy, podziękowania) Wydawnictwo „ Grupa- Image” Prezes Pan Witold Wiśniewski

Patronat Medialny:

Prawo drogowe- News Redaktor Naczelny Pani Jolanta Michasiewicz

L- instruktor Redaktor Naczelny Pan Jakub Szadkowski

 

Niemożliwe byłoby przeprowadzenie imprezy na takim poziomie bez pomocy patronów, sponsorów, współorganizatora i składu sędziowskiego, którym serdecznie dziękuję.

Zwycięzcy XVII Ogólnopolskiego Konkursu Instruktor Roku 2016

Przepisy Ruchu Drogowego Testy

  1. Tomasz Tymiński-Skierniewice
  2. Zbigniew Hyży – Piotrków Trybunalski
  3. Edyta Jasińska  Beń – Warszawa

Próba Stewarda

  1. Karol Waluśkiewicz- Małopolska
  2. Jarosław Kliś  Katowice
  3. Mariusz PierzynkaWałbrzych

Troleje

  1. Jarosław Kliś Katowice
  2. Adam Pańczyk –Łódź
  3. Tomasz Zimnoch  Białystok

Slalom

  1. Mariusz Pierzynka  Wałbrzych
  2. Bartłomiej Krajewski –Łódź
  3. Zbigniew Hyż Piotrków Trybunalski

Pierwsza Pomoc

  1. Edyta Jasińska- Beń  Warszawa
  2. Mariusz Pierzynka  Wabrzych
  3. Tomasz Kowalczyk  Lublin

Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa BLS z wykorzystaniem defibrylatora

  1. Karol Waluśkiewicz Kraków
  2. Zbigniew Hyż Piotrków Trybunalski
  3. Jacek Maniecki  Warszawa

Najlepszy Instruktor Senior 2016

    Ireneusz Tausz  Piła

Najlepszy Instruktor Junior 2016

   Artur Konieczny  Szczecin

Najlepsza Instruktorka 2016

  1. Anna Kowalska- Kliś – Katowice
  2. Edyta Jasińska-Beń  Warszawa
  3. Katarzyna Miliszewska  Olsztyn

 

Kwalifikacja Generalna

I miejsce  Zbigniew Hyż Piotrków Trybunalski

II miejsce Mariusz Pierzynka  Wałbrzych

III miejsce Karol Waluśkiewicz – Kraków