Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Szanowni Państwo, kierownicy OSK, wykładowcy i instruktorzy nauki jazdy w Polsce!

Dodane przez Ajar w Aktualności, Slider | 0 komentarz(y)

Chcemy wspólnie z całym środowiskiem szkoleniowym Polski proklamować dzień 7 sierpnia DNIEM INSTRUKTORA NAUKI JAZDY (tego dnia roku 2014 zawód instruktora nauki jazdy został wpisany do wykazu zawodów). Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców podjęła już proceduralne starania. Zwróciliśmy się do Senatu RP o ustanowienie tego dnia naszym świętem na terytorium Polski.

        Jesteśmy najważniejszym ogniwem w całym cyklu szkolenia, a jednocześnie najmniej poważanym. Odpowiedzialność spoczywająca na przedstawicielach naszego zawodu za bezpieczeństwo na polskich drogach, rosnące wymagania ze strony państwa i społeczeństwa, przy jednoczesnym niewystarczającym wsparciu w problemach, z którymi zmagamy się na co dzień, ważność zawodu dla edukacji komunikacyjnej coraz szerszej grupy obywateli, sprawia że zasadnym byłoby docenienie naszego zawodu  w formie takiego dnia.

       Zapraszamy wszystkich Państwa do odpowiedzi na nasz apel i wyrażenia woli ustanowienia DNIA INSTRUKTORA  NAUKI JAZDY poprzez zwrócenie – w dniu 7 sierpnia 2018 – uwagi społeczeństwa na nasze starania.

Proponujemy oznakowanie pojazdów używanych do szkolenia, odświętny ubiór instruktorów oraz całego personelu ośrodków szkolenia kierowców. Liczymy na masowy udział w tej akcji niezależnie, czy jesteśmy instruktorami nauki, czy techniki jazdy, bądź wykładowcami, bez względu na przynależność lub nie do organizacji, stowarzyszenia. Pokażmy jak ważna dla nas jest społeczna akceptacja ludzi wykonujących ten trudny i odpowiedzialny, ale też pełen ryzyka zawód.

Udowodnijmy, że potrafimy być jednomyślni!

 Jan Szumiał

V-ce Prezes PFSSK

Prezes SOSK Warszawa

Comments are closed.