Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Dodane przez Ajar w Poznań - Wielkopolskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów | 0 komentarz(y)

Wielkopolskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów

 al. Niepodległości 32, 61-714 Poznań

tel. 61-852 91 28, www.stowarzyszenieosk.poznan.pl 

Wejście w życie Ustawy o działalności gospodarczej w 1989 roku rozpoczęło rewolucję w szkoleniu kierowców w Polsce. Ustawa pozwalała na powstawanie prywatnych ośrodków szkolenia. W Wielkopolsce ośrodki powstawały jak grzyby po deszczu, również „robaczywe”. Bujnie rozwijały się fikcyjne ośrodki szkolenia, które sprzedawały zaświadczenia bez przeprowadzania szkoleń. Kwitła nieuczciwa konkurencja.

W celu obrony dobrego imienia uczciwych ośrodków szkolenia, już wówczas, podjęto pierwsze próby zorganizowania stowarzyszenia. Pomimo kilku spotkań i burzliwych dyskusji, w których uczestniczyła większość Ośrodków Szkolenia Kierowców z Wielkopolski, nie udało się sfinalizować pomysłu założenia stowarzyszenia w regionie.

W 1992 roku w miastach wojewódzkich powstały Wojewódzkie Ośrodki Egzaminowania Kierowców jako centra przeprowadzania egzaminów państwowych, wtedy też pojawiły się słynne place manewrowe.

W okresie późniejszym wprowadzono przetargi na samochody egzaminacyjne. Jednocześnie narastały nowe problemy w branży szkoleniowej.

Ochrona interesów środowiska szkolącego, wspólne wypracowanie inicjatyw doskonalenia procesu szkolenia i egzaminowania, na nowo rozbudziły potrzebę zrzeszenia się. Konieczne i nieuniknione było powołanie do życia społecznego stowarzyszenia.

W kwietniu 1998 roku udało się zorganizować spotkanie kilkunastu największych wielkopolskich Ośrodków Szkolenia Kierowców, na którym podjęto decyzję utworzenia stowarzyszenia. Wybrano tymczasowy zarząd, który zobowiązano do zarejestrowania stowarzyszenia w Sądzie Okręgowym

W Poznaniu. 21.04.1998 roku powstało regionalne Wielkopolskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Zarząd stowarzyszenia w minimalnie zmienionym składzie urzęduje do dnia dzisiejszego.  Wszyscy przedstawiciele zarządu są założycielami stowarzyszenia.

Na pierwszym spotkaniu grupy postanowiono przyjmować do stowarzyszenia tylko sprawdzone ośrodki. Spośród działających Ośrodków Szkolenia Kierowców w Wielkopolsce, liczba członków stowarzyszenia oscyluje w granicach 40 ośrodków.

Z czasem zakres reprezentowania środowiska szkolącego poszerzył się o instruktorów, tym samym rozwinęła się nazwa stowarzyszenia, która pozostaje do dziś, a brzmi Wielkopolskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów.

WSOSKiI współpracuje z Polską Federacją Stowarzyszeń Szkół Kierowców, bierze udział w ogólnopolskich konferencjach.

Głównym celem stowarzyszenia jest obrona praw członków WSOSKiI i ich interesów.

  • Działania stowarzyszenia to także organizowanie spotkań z władzami wojewódzkimi i z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
  • Podejmowanie rozwiązań zmierzających do poprawy zarówno bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i procesu szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców.
  • Pozyskiwanie preferencyjnych warunków w firmach ubezpieczeniowych.
  • Czuwanie nad kolejnymi przetargami na samochody egzaminacyjne. Przy organizowanych przetargach uwzględniane są postulaty WSOSK, m. in. o zawieraniu wieloletnich umów na poszczególne marki samochodów.
  • Od 1998 do 2014 roku w Wielkopolsce występują tylko trzy marki samochodów egzaminacyjnych (Fiat UNO – 1998-2000; Fiat PUNTO – 2000-2009; Renault CLIO – 2009-2014).
  • Stowarzyszenie organizuje konkursy Instruktora roku.
  • Służy pomocą w zakresie szkolenia swoich członków.
  • Członkowie stowarzyszenia spotykają się również dla przyjemności, uczestniczą w wyjazdach integracyjnych rozwijając kontakty środowiskowe w tym też zagraniczne. Integracja stowarzyszenia to także uroczyste zjazdy przy suto zastawionym stole.

Zarząd WSOSKiI:

Prezes Zarządu
DROZDOWSKI Cezary
email: c.drozdowski@prawko.com

Wiceprezes Zarządu
KUKAWKA Marcin
email: info@prawko.com

Sekretarz
KACZMAREK Andrzej
email: biuro@osz-kaczmarek.com.pl

Skarbnik
LASKOWSKI Mariusz
email: redcar@poczta.onet.pl

Członek Zarządu
ZIĘBA Mirosław
email: biuro@osk-lider.pl

Członek Zarządu
SZKUDLARCZYK Jakub
email: jakubszkudlarczyk@poczta.fm

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący
PIECHOCKI Przemysław

Członek Komisji
COŁTA Marek

Członek Komisji
CIERNIAK Marcin

Sąd Koleżeński

Przewodniczący
BRÓDKA Roman

Członek
RÓŻEWSKI Andrzej

Członek
RENN Łukasz

Delegaci na Zjazd Krajowy

DROZDOWSKI Cezary

PIECHOCKI Przemysław

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze