Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Prośba o interwencję w sprawie

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 1 komentarz(y)

Roman Stencel Rzecznik Praw Przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców zwraca się do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców z prośbą o interwencję i wystąpienie z wnioskiem o podjęcie inicjatywy legislacyjnej mającej na celu zmianę brzmienia art.33 Ustawy z 14 października 2021 o zmianie ustawy o transporcie drogowym i niektórych innych ustaw Dz. U 2021 poz, 1997.

Art.33 powinien otrzymać brzmienie
Przedsiębiorcę posiadającego w dniu 31 sierpnia 2021 r. poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań w zakresie prawa jazdy kategorii A, B, C lub D, o którym mowa w art. 31 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 4, oraz wojewódzki ośrodek ruchu drogowego, posiadających w dniu 31 sierpnia 2021 r. akredytację kuratora oświaty, o której mowa w art. 118 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, uznaje się za spełniających warunek, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 5 ustawy zmienianej w art. 4, do dnia 31 sierpnia 2024 r.

Pobierz wniosek do Rzecznika MSP

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowszy
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
2 lat temu

Witam.Rozmawiałem z instruktorem jazdy „Adrenalina”z Gliwic na temat wykupienia dodatkowych jazd, po zatrzymaniu prawa jazdy, a raczej braku takiej możliwości. Twierdził, że wielokrotnie zgłaszał ten problem. I jest zero reakcji z waszej strony. Dobrze by było, żeby każdy po odbyciu kary miał normalną możliwość powrotu za kierownice. Po kilku latach przerwy osoba, która może tylko i wyłącznie wsiąść za kierownice na egzaminie państwowym, bez możliwości wcześniejszego przygotowania się, może spowodować wypadek podczas egzaminu.