Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ Z TYTUŁU WYKONYWANIA
ZAWODU INSTRUKTORA NAUKI JAZDY

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

04.02.21

Otrzymaliśmy ponownie możliwość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej instruktorów nauki jazdy, obejmującej nie tylko szkody pojazdów, ale i wiele różnych zdarzeń związanych ze szkoleniem kierowców. Jest to nowatorska inicjatywa naszego brokera ubezpieczeniowego REGIS Mediator Tomasz Żmuda z Koszalina. Zachęcam do zapoznania się z tanią i ciekawą ofertą przedstawioną w załącznikach.

Linki do dokumentów:
Podstawowe warunki i założenia ubezpieczenia
Karta produktu
Ogólne Warunki Ubezpieczenia
Deklaracja przystąpienia do ubezpieczenia
Wzór wypełnienia

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

18.01.21

Wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego o objęcie w możliwie najkrótszym terminie szczepieniami również ok 18 tysięcznej rzeszy instruktorów i wykładowców prowadzących zajęcia szkoleniowe na kursach prawa jazdy oraz kierowców wykonujących transport drogowy. Szkoląc wiele godzin w niewielkiej zamkniętej przestrzeni samochodu osobowego żaden instruktor nie ma możliwości skutecznej ochrony przed zarażeniem się koronawirusem SARS-Cov-2 jeżeli osoba szkolona transmituje tego koronawirusa.

Pismo do Pana Adama Niedzielskiego Ministra Zdrowia

Uwzględnienie w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 działalności z kodem 85.53.Z

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

15.01.21

Dostaliśmy odpowiedź na prośbę o uwzględnienie w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 pomocy dla samozatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą określoną w Polskiej Klasyfikacji Działalności kodem 85.53.Z.

Pismo z dn. 12.01.2021 r. Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii

Tarcza 6.0. Jest podpis prezydenta

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

16.12.20

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. pomocy branżowej, tzw. tarczę 6.0. To wsparcie dla firm z ok. 40 branż, ma wspomóc 270 tys. podmiotów. W tej tzw. Tarczy 6.0, dzięki też naszym staraniom, wpisana jest działalność OSK sklasyfikowana w PKD 85.53z. Regulacje dotyczące dofinansowania do wynagrodzenia pracowników, dotacja w wysokości 5 tys. zł. oraz dofinansowanie miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w kwocie 2 tys. zaczną obowiązywać po upływie 3 dni. Przepisy dotyczące zwolnienia ze składek ZUS oraz dodatkowego świadczenia postojowego wejdą w życie po upływie 14 dni od daty opublikowania ustawy w DU.

Na stronach Urzędu Pracy powstała zakładka Tarcza Antykryzysowa, z której można pobrać formularze wniosków o pomoc finansową dla firm, dofinansowania płac z FGŚP i pozostałych świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy. Wniosek o zwolnienie z opłat składek ZUS będzie do pobrania ze strony ZUS za około 11 dni, co wynika z Vacatio legis uchwalonych przepisów.

Tarcza 6.0 czytaj dalej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu INSTRUKTORA NAUKI JAZDY

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

08.12.20

Otrzymaliśmy nowatorskie rozwiązanie ubezpieczenia działalności instruktora nauki jazdy. To nie tylko możliwość ubezpieczenia.
Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje następujące ryzyka:
a. odpowiedzialność materialna pracownika wynikająca z przepisów art.114–122 Kodeksu Pracy
(odpowiedzialność pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy)
b. odpowiedzialność materialna pracownika za mienie powierzone z obowiązkiem zwrotu lub do
wyliczenia wynikająca z przepisów art.124–127 Kodeksu Pracy.

Podstawowe założenia i warunki ubezpieczenia

Pismo do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

03.12.20

O udzielenia pomocy samozatrudnionym i mikro przedsiębiorcom prowadzącym ośrodki szkolenia kierowców i ośrodki szkolenia w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.
Przedsiębiorcy prowadzący ośrodki szkolenia kierowców, o których mowa w art. 26 ustawy o kierujących pojazdami, oraz prowadzący ośrodki szkolenia, o których mowa w art. 26 ustawy o transporcie drogowym mają poważne problemy z płynnością finansową. Aby zachować miejsca pracy, potrzebna jest nam kolejna pomoc. Nie chcemy podejmować drastycznych decyzji poprzez ograniczanie zatrudnienia czy nieopłacania bieżących wydatków.
Na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju widnieje informacja, że katalog branż, które będą objęte wsparciem Tarczy Finansowej PFR 2.0 nie jest jeszcze zamknięty, dlatego niniejszym wnioskujemy o dopisanie branży, którą reprezentujemy do listy objętych wsparciem rządowym.

Pełna treść pisma do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów

Egzamin bez obowiązkowego szkolenia proponuje Maciej Wroński (cz. 2)

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

03.12.20

Podczas e-seminarium pt. „NOWE KOMPETENCJE W TRANSPORCIE DROGOWYM” – zorganizowanego przez Fundację Zapobieganie Wypadkom Drogowym oraz Polski Klaster Edukacyjny – Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska mówił o obecnej sytuacji, ale też na tym tle o prognozach dla branży transportu drogowego.

Przeczytaj całość streszczenia referatu

Tarcza antykryzysowa 6.0 zostanie rozszerzona. Skorzysta więcej branż

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

02.12.20

Senat dorobił wiele poprawek, a sejm chyba wiele z tego odrzuci. Ale jeszcze poprawkami do tarczy 6.0 się nie zajął. Z całą pewnością część poprawek Senatu, rozszerzająca PKD, które będzie objęte pomocą, zostanie zaakceptowana – powiedział Gowin podczas konferencji prasowej. Obecny stan z poprawkami Senatu wyjaśnia artykuł w załączniku.

Tarcza antykryzysowa 6.0. Poprawki Senatu

Egzamin bez obowiązkowego szkolenia

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 3 komentarz(y)

02.12.20

Proponuje Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP)

Czytaj co proponuje Maciej Wroński

Planowane zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

27.11.20

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło propozycję zmian w Prawie o Ruchu Drogowym, które będą procedowanie w Parlamencie:
1. Uznano potrzebę poprawienia bezpieczeństwa ruchu pieszych.
2. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na autostradach i drogach ekspresowych, określono odstęp pomiędzy jadącymi pojazdami. W wielu krajach robione są zdjęcia pojazdów jadących zbyt blisko i wymierzane są za to stosowne kary.
3. W dzień i w nocy dopuszczalna prędkość powinna być taka sama, bo istnieje problem z aparatami do mierzenia dopuszczalnej prędkości, innej w dzień a innej w nocy.

Zobacz ilustracje graficzne proponowanych zmian w Prawie o Ruchu Drogowym