Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Przegładzasz wiadomości z działu: Slider

Dlaczego alkohol jest groźny?

Dodane przez Maria w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

17.05.22

Przyłączając się do międzynarodowej kampanii społecznej „Wrong Side of the Road”, której szkolenie O KAŻDY PROMIL ZA DALEKO zaprezentowaliśmy Państwu w oddzielnym poście, udostępniamy obrazy z prezentacji omawiającej zagadnienia związane z alkoholem i zagrożeniami wynikającymi ze spożycia go przez użytkownika ruchu drogowego. Prezentację „Dlaczego alkohol jest groźny?” opracował i wykorzystywał w czasie wykładów w Praskiej Auto Szkole Jan Szumiał. Źródłem informacji zawartych w slajdach jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ze względu na zagrożenia wynikające dla innych użytkowników ruchu drogowego ze strony osób prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu i olbrzymie koszty społeczne związane ze skutkami wypadków, zachęcamy do kontynuowania i wzbogacania o nowe elementy edukacji przyszłych kierowców w tym zakresie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem prezentacji w formacie Power Point mogą kontaktować się z Prezesem Janem Szumiał.

XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Dodane przez Maria w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

16.05.22

W dniu 14 maja br., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę zorganizowana przez MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców w Polsce. W pielgrzymce PFSSK reprezentował Jan Szumiał Prezes

O KAŻDY PROMIL ZA DALEKO

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

13.05.22

To polska edycja międzynarodowego programu edukacyjnego Wrong Side of the Road. Kampania szkoleniowa jest skierowana do kierowców, a jej celem jest zwrócenie uwagi, że jedna błędna decyzja, jak powrót samochodem do domu po spożyciu alkoholu, może nieodwracalnie wpłynąć na całe życie człowieka. Szkolenie online dostępne jest na stronie: https://drinkdriving-drinkiq.diageoplatform.com/ Projekt jest wspólnym, globalnym przedsięwzięciem firmy Diageo i Instytutu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Badań i Szkoleń UNITAR (ang. United Nations Institute for Training and Research).

Innowacyjne szkolenia dla kierowców już dostępne w Polsce!

Codziennie policja zatrzymuje w Polsce kilkuset kierowców prowadzących samochód po spożyciu alkoholu. Brak akceptacji społecznej dla jazdy po pijanemu jest coraz bardziej powszechny, ale sam problem nie znika, co ma wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich. Kampania O każdy promil za daleko proponuje nowatorskie podejście do edukacji o odpowiedzialnym piciu alkoholu i odpowiedzialnym prowadzeniu samochodu. Zamiast jedynie pouczać i karcić, zachęca do zapoznania się z prawdziwymi historiami zwykłych ludzi, którzy prowadzili po alkoholu i ponieśli tego konsekwencje. Kampania skłania każdego z nas do zastanowienia się: jak taka sytuacja mogłaby wpłynąć na Twoje życie?

Wszystkie historie, z którymi można się zapoznać na stronie kampanii, w tym polska historia Pana Jarka z Warszawy, są autentyczne i mają na celu przestrzec nas przed podejmowaniem podobnych decyzji. Każda historia ma formę interaktywnej rozmowy, z możliwością zadawania pytań jej bohaterowi i pozwala dzielić z nim doświadczenie, które położyło się cieniem na jego życiu.

Autorzy kampanii postawili sobie precyzyjnie sformułowane cele: zmniejszyć liczbę osób, którym wydaje się, że jazda po alkoholu jest społecznie akceptowalna i którym zdarza się podejmować próby prowadzenia samochodu po jego spożyciu. Chodzi przy tym o uruchomienie wyobraźni odbiorców, aby byli bardziej świadomi nie tylko wpływu alkoholu na organizm kierowcy, szybkość reakcji i ocenę ryzyka. Ważne, aby zdali sobie także sprawę z konsekwencji, jakie taka decyzja może mieć dla nich samych oraz dla innych osób, w tym ich bliskich.

Wysłuchaj historii osób odpowiedzialnych za spowodowanie wypadku podczas prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu

Jarek był kierowcą zawodowym. To fajny zwyczajny facet, który pewnego wieczoru podjął złą  decyzję. 
Nie pomyślał o konsekwencjach, był pijany …

Poznaj jego historię wchodząc na link:

Zastanów się, jak taka sytuacja mogłaby wpłynąć na Twoje życie i jak Ty byś się zachował/a …

Pamiętaj!. Po wysłuchaniu historii Jarka odpowiedź na klika krótkich pytań naszej ankiety. 
Na koniec pobierz imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców bierze aktywny udział w kampanii propagującej brak akceptacji społecznej dla jazdy pod wpływem alkoholu. 

Zapraszamy do aktywnego udziału w szkoleniu.

VI Motocyklowy Zlot Instruktorów i Egzaminatorów

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

30.04.22

Rozpoczynamy zapisy na kolejny Motocyklowy Zlot Instruktorów i Egzaminatorów organizowany przez GSOS Katowice który odbędzie się

w Uniejowie w dniach 9 – 11 wrzesień br. 

Koszt udziału 1 uczestnika – 300 zł
w tym 2 noclegi ze śniadaniem w Gościńcu „Nad Wartą”.

Zapisy przyjmuje, informacji udziela: 

 Franciszek Saługa tel. 509 569 965, Piotr Makioła tel. 501 736 509, 
pisać na e-mail: gsosk@wp.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału. 

Poniżej prezentujemy migawki filmowe z trasy do Skorzęcina na V Motocyklowy Zlot Instruktorów i Egzaminatorów, który odbył się we wrześniu 2021 r.

Spotkanie w Departamencie Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

24.04.22

22 kwietnia 2022 r. w Warszawie na wniosek współpracujących organizacji społecznych środowiska OSK, odbyło się spotkanie z powołaną 7 lutego br. Panią Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury Renatą Rychter. W spotkaniu uczestniczyli również Panowie Tomasz Piętka i Marcin Kichler.

Współpracujące organizacje społeczne środowiska OSK reprezentowali ich statutowi przedstawiciele w osobach:

1.Krzysztof Szymański – Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców z/s w Piastowie
2. Wojciech Góra – Sekretarz Zarządu i Dyrektor PIGOSK z/s w Piastowie
3. Roman Stencel – Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia
Kierowców z/s w Koszalinie
4. Grzegorz Łapeta – Wiceprezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców
z/s w Warszawie.

Na początku spotkania przedstawiono wiele problemów dotyczących wdrażania Profilu Kierowcy Zawodowego PKZ, a przedstawiciele ministerstwa wyjaśniali powstałe trudności z wdrożeniem tego nowego rozwiązania. Na dzień dzisiejszy WORD-om jeszcze nie przekazano pytań do egzaminowania kończącego kwalifikacje wstępne kierowców. Pani Dyrektor Renata Rychter zapewniła, że wreszcie w przyszłym tygodniu zestawy pytań egzaminacyjnych zostaną WORD-om
przekazane.
Dyskutowano też o systemowych zmianach prawnych dotyczących szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców i uprawnionych kierowców, co mogłoby poprawić BRD.

Wspomnienie Władysława Drzyzgi

Dodane przez Maria w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

20.04.22

Zmarł Władysław Drzazga. Właściciel ośrodka szkolenia kierowców w Gorzowie Wielkopolskim, instruktor – wykładowca. W latach 1994-2016 Prezes Stowarzyszenia Wykładowców i Instruktorów Szkolenia Kierowców w Gorzowie Wielkopolskim, które jest członkiem PFSSK. Działalność w ramach tej organizacji była bardzo wartościowa dla środowiska szkoleniowego. Organizował seminaria w zakresie BRD w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki w Gorzowie Wielkopolskim o zasięgu poza regionalnym. Kilkakrotnie przewodniczył prezydium zjazdu delegatów PFSSK. Integrował środowisko szkoleniowe. Dbał o jakość szkolenia i motywował do dobrej pracy. Potrafił współpracować z instytucjami i organizacjami, którym zależało na dobrym szkoleniu kierowców. W regionie niezastąpiony. Środowisko szkoleniowe odczuje jego nieobecność. Niech spoczywa w pokoju.

Łącząc się w bólu z rodziną zmarłego prosimy o przyjęcie naszych najszczerszych kondolencji z powodu utraty ukochanej osoby.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 21.04.2022 roku o godzinie 14.00 na Cmentarzu Katolickim w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Żwirowej.

Zarząd PFSSK

Wielkanoc 2022

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

13.04.22

Kartka świąteczna

Szkolenia w Liwona

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

13.04.22

Serdecznie zapraszam kierowców zawodowych na szkolenie z nowych przepisów w transporcie drogowym organizowane przez firmę Liwona. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo w załączone ulotce. 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

 
Paweł Bladowski
Dyrektor ds. handlowych
kom. +48 667 900 733
Liwona Sp. z o.o.
ul. Rakuszanki 5
02-496 Warszawa
tel. +48 22 867 88 66
fax. +48 22 867 64 64

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

06.04.22

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 25 marca 2022 r. opublikowane 5 kwietnia 2022 r.

W sprawie wydawania karty kwalifikacji kierowcy.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

06.04.22

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 25 marca 2022 r. opublikowane 5 kwietnia 2022 r.

W sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy.