Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Członkowie SOSK Warszawa na pokazie Kampanii społecznej BEZPIECZNY PRZEJAZD – „Szlaban na ryzyko”

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

14 czerwca o 14.oo w Warszawie przy ulicy Golędzinowskiej odbyło się symulowane zderzenie lokomotywy z samochodem w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej BEZPIECZNY  PRZEJAZD – ,,Szlaban na ryzyko”.
Nasze Stowarzyszenie również uczestniczyło w tym wydarzeniu. Przedstawicielami byli kol. Marzena Franiewska i kol. Adam Wysocki.
Z bliska można było zobaczyć jakie zagrożenia niosą ze sobą nieprzemyślane zachowania kierowców nieodpowiedzialnie zachowujących się na przejazdach kolejowych, a co za tym idzie konsekwencje tych zachowań.
Przedstawiciel PKP przedstawił najczęstsze przyczyny wypadków ,podając niechlubne statyki beztroskich i bezmyślnych zachowań kierowców ,wyjaśnił działanie automatu najazdowego przed zaporami kolejowymi.
Psycholog transportu w kilku słowach omówił stres jaki występuje u kierującego pojazdem podczas nieprzewidzianych zdarzeń zagrażających życiu.Wyjaśnił nieracjonalne zachowania ogromną paniką jaka towarzyszy takiemu zdarzeniu.

Następnie rozpoczęła się symulacja zderzenia pojazdu z lokomotywą. Wskazano prawidłowy sposób postępowania,jak wezwać prawidłowo służby ratownicze. Każdy z obecnych mógł zobaczyć jak ogromnie ważne jest prawidłowe postępowanie w takiej sytuacji,co powoduje zminimalizowanie tragedii,a jeśli jesteśmy świadkami co musimy zrobić aby samemu nie stać się ofiarą wypadku na torach,jednocześnie starając się jak najaktywniej podejmować prawidłowe działania ratownicze,do przyjazdu odpowiednich służb.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze