Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Relacja z IX Konferencji Szkoleniowej Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców 13-15.09.19 w Lipowym Moście

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 0 komentarz(y)

„TAM GINĄ LUDZIE Bezpieczeństwo na autostradach i drogach ekspresowych. Działanie człowieka, nowe technologie, rola edukacji zawodowej w korzystaniu z drogi i pojazdu”

W dniach 13-15 września br. w pięknej scenerii LipowegoMostu k. Supraśla odbyła się IX Konferencja Szkoleniowa Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, w tym wiele osób będących członkami zarówno PIGOSK jak i PFSSK.

Pierwszego dnia, z udziałem zaproszonych gości wystąpienia swoje mieli Panowie: Roman Stencel- Prezes OIGOSK i Tomasz Żmuda- przedstawiciel UNIQA TU SA. Dyskutowano również nt. zmian w przepisach UoKP i transporcie drogowym.

Drugiego dnia swoje wystąpienia mieli:

Pani dr. Ewa Odachowka- psycholg transportu z Instytutu Transportu Samochodowego omówiła psychologiczne uwarunkowania zachowań kierowcy w środowisku autostradowym i pokazując przykłady nowych nowych rozwiązań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pan Bartosz Szczepański- asystent dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego poruszył temat przyszłości transportu drogowego w aspekcie wykorzystania nowych rozwiązań i technologii, w tym pojazdów autonomicznych.

Pan prof. nzw.dr. hab. Inż. Jerzy Jackowski nawiązując do wystąpienia Pana Bartosza Szczepańskiego  dał przykłady wprowadzania już w obecnie produkowanych i ogólnie dostępnych pojazdach autonomii wspomagającej kierowcę w bezpiecznej jeździe z nowoczesnym oświetleniem zewnętrznym samoczynnie reagującym na zmieniające się warunki drogowe i udział w nim innych uczestników ruchu.

Pan Tadeusz Zagajewsji- Prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi poruszył kwestię łańcucha edukacyjnego jako determinanta skutecznie udzielanej pierwszej pomocy przez świadka wypadku.

Pan Radosław Sobczyk- Naczelnik wydziału kontroli ośrodków szkolenia z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego swoje wystąpienie poświęcił omówieniu przepisów dotyczących prowadzenia Ośrodka Szkolenia w odniesieniu do kadry dydaktycznej, programów szkolenia, wyposażenia dydaktycznego i pojazdów szkoleniowych.

Po wystąpieniach prelegentów nastąpiła dyskusja którą w znacznym stopniu zdominowała inicjatywa powołania Samorządu Zawodowego Instruktorów Nauki Jazdy i Egzaminatorów. Wśród zebranych była tylko znikoma liczba zwolenników powstania takiej organizacji, zdecydowana większość była przeciwna. Po zakończeniu obrad czas wolny wykorzystano na podziwianie piękna okolicy i wdychania świeżego leśnego powietrza oraz odwiedzenia Supraśla, miejscowości rozsławionej przez kręcenie w niej scen do filmów „Blondynka”,”U Pana Boga w ogródku”.

W następnych dwóch dniach osoby chętne ( ponad 50 osób) wyjechało na dwudniową wycieczkę do Wilna i Trok na Litwie.

Obydwa przedsięwzięcia minęły w miłej przyjacielskiej atmosferze.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze