Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Relacja z wręczenia Brązowego Krzyża Zasługi koledze Wojciechowi Kaczmarkowi

Dodane przez admin w Aktualności, Nowości, Slider | 1 komentarz(y)

W dniu 29 kwietnia 2019 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP. Wręczeń dokonała Pani Wicewojewoda Aneta Nestrawska. Wojciech Kaczmarek za swoje działania na rzecz społeczeństwa uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi.

28 kwietnia 2019, czyli w dniu poprzedzającym wręczenie odznaczeń, w Poznaniu odbyły się rocznicowe uroczystości powstania 15 Brygady Ułanów Poznańskich. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św Antoniego, a następnie na Rynku przed Ratuszem przy akompaniamencie orkiestry wojskowej odbył się przemarsz i przejazd na koniach w paradnych strojach.  Prezydent miasta Poznania wręczył honorowe odznaczenia i szable  najlepszym Ułanom w tym roku, a  konie udekorował kotylionami. Po dekoracji zarówno Batalion jak i Ułani na koniach przedefilowali ponownie przez Rynek wkoło Ratusza.

Komentarze (1)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie.

Możesz używać następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 − 7 =