Organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Instruktor Roku

Poznajemy pracę OSK w krajach Europy

Wspomnienie o Józefie Kowalskim

Dodane przez Ajar w Aktualności, Nowości, Slider | 1 komentarz(y)

Wspomnienie o Józku.

Pamiętam lata osiemdziesiąte minionego wieku, kiedy pracował jako instruktor jazdy w Bełchatowie. W 1989 roku otworzył, jako jeden z pierwszych, prywatny ośrodek kierowców.

Pracował z pasją rozwijając swoją działalność. W 1991 roku rozpoczęły działalność WOE. Nowy system egzaminowania pobudził do działalności społecznej środowisko szkoleniowe i  w 1995 roku powstało w regionie piotrkowskim stowarzyszenie . Józek brał czynny udział w organizowaniu struktur tej organizacji i do końca swojego życia udzielał się w niej w roli członka Zarządu. W latach dziewięćdziesiątych zrodziła się w Bełchatowie idea konkursu „Instruktor Roku”. Z czasem konkurs uzyskał miano krajowego a w roku 2001 miał wymiar międzynarodowy. W Bełchatowie kilkakrotnie był organizowany finał konkursu „Instruktor Roku”, Józek jako właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Auto-Prima” aktywnie uczestniczył w tych działaniach angażując się finansowo, doradczo i organizacyjnie.  Kierował do pracy w konkursie swoich pracowników i rodzinę. Miał duszę społecznika. W bełchatowskim środowisku był znany jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą wielokierunkową w dziedzinie szkolenia, motoryzacji, wspierający różnorakie działania lokalne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwoju samorządności i przedsiębiorczości. Pamiętam jak jechaliśmy razem do Krakowa, aby uczestniczyć w Zjeździe Delegatów Stowarzyszeń PFSSK i zadeklarować udział naszej organizacji w pracach federacji.  Potem Józef pełnił funkcję w organach federacji. W maju spotkałem Józka z małżonką Ewą w Częstochowie podczas Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę. Był już chory, ale nie dawał tego odczuć. Planowaliśmy jeszcze wówczas wspólny branżowy wyjazd. 18 lipca Józek uczestniczył w zebraniu w WORD w Piotrkowie Tryb. Rozmawiałem z nim. Nie sądziłem, że będzie to ostatnia rozmowa.

1 września 2019r w wieku 58 lat odszedł od nas na zawsze. Szlachetny człowiek, dobry kolega, oddany branży szkoleniowiec. Pamiętajmy o Nim i wspierajmy go modlitwą.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bełchatowie-Grocholice w środę w 4 września o godz. 15.30

Wspomina Krzysztof Szymański

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowszy
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz Ujma
4 lat temu

Tak jak nasi prezesi tak i ja widziałem Józka Kowalskiego na czele naszej Federacji. Wielki człowiek , który pomimo młodego wieku – osiągnął tak wiele!
Rodzinie zmarłego składam kondolencje. Cześć jego pamięci!.